Leczenie kanałowe pod mikroskopem (endodontyczne)

Leczenie kanałowe (endodoncja) to procedura, którą przeprowadzamy gdy dochodzi do nieodwracalnych zmian zapalnych w zębie – dokładniej w najgłębszej jego warstwie (komorze). W niej znajdują się naczynia i nerwy (tzw. miazga zęba) i jeśli tutaj dostaną się bakterie należy oczyścić komorę i kanały biegnące w korzeniach i wypełnić je lekami lub materiałem specjalnie do tego stworzonym. To zapobiega przedostaniu się zapalenia do tkanek okolicznych czyli do ozębnej i kości w której ząb jest osadzony.

Jest to leczenie  wymagające i czasu i umiejętności lekarza oraz specjalistycznego sprzętu np: do pomiaru długości kanałów w korzeniu. Takie procedury w naszych gabinetach przeprowadzamy w powiększeniu – czyli pod mikroskopem – zwiększa to znacznie precyzję działania.

Niezbędne jest również wykonywanie zdjęć rentgenowskich podczas i po zakończeniu leczenia – dzięki temu możemy być pewni, że leczenie zostało przeprowadzone prawidłowo.

Zwykle taką procedurę przeprowadza się jeśli ząb boli nas już jakiś czas, dlatego tak ważne jest żeby kontrolować zęby zanim zaczną boleć aby nie dopuszczać do konieczności leczenia kanałowego. Ząb po leczeniu kanałowym to tzw. martwy ząb. I jak suchy kwiatek jest bardziej kruchy, co wymaga zwykle wykonania wzmocnienia w postaci wkładu do kanału i pokrycia zęba koroną protetyczną.

Leczenie kanałowe
Badanie tomograficzne endodontyczne
150 pln
Zamknięcie perforacji
300 pln
Opatrunek ząb stały
100 pln
Laserowa dezynfekcja kanału
100 pln
Leki i opatrunek do kanału
150 pln
Reendo – powtórne leczenie kanałowe
+ 100 PLN do cen za leczenie kanałowe
Leczenie 4 kanał – opracowanie i wypełnienie
1300 pln
Leczenie 3 kanały – opracowanie i wypełnienie
1200 pln
Leczenie 2 kanały – opracowanie i wypełnienie
1000 pln
Leczenie 1 kanał – opracowanie i wypełnienie
800 pln