W naszym gabinecie wybielanie wspomagamy światłem lasera. Dlaczego jest to lepszy sposób od wybielania lampami LED? Światło lasera – ponieważ ma uporządkowaną wiązkę, penetruje głębiej a przy tym jest w stanie rozjaśnić przebarwienia nie tylko w powierzchownych warstwach szkliwa.

Wybielanie laserem trwa około 30-45min, daje znacznie bardziej widoczny efekt wybielenia a ten utrzymuje się dłużej – nawet do 2 lat. Należy jednak pamiętać, że to jak długo będziemy cieszyli się jaśniejszymi zębami zależy od naszych nawyków dietetycznych, palenia papierosów i przestrzegania zaleceń stomatologa po wybielaniu.

Przeciwskazania do zabiegu wybielania zębów:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • alergia na składniki preparatu wybielającego,
  • silna nadwrażliwość zębów,
  • znacznie uszkodzone szkliwo zębów,
  • przyjmowanie preparatów światłouczulających: dziurawiec, terapia PUV-A, fotochemioterapia,
  • wiek poniżej 16 roku życia,
  • kamień nazębny, osady, ubytki próchnicowe.

Wybielenie polega na przywróceniu zębom ich naturalnego koloru – czyli na usunięciu wszelkich przebarwień jakie się na nim pojawiły.

Zbyt częste wybielanie, stosowanie kilku metod jednocześnie, wybielanie przez osoby nie przeszkolone w tym zakresie może powodować uszkodzenie szkliwa.

Do zabiegu wybielania należy się przygotować – oczyścić zęby z kamienia i osadu, zabezpieczyć ubytki próchnicowe.

Każde wybielanie może prowadzić do zwiększonej wrażliwości zębów – szczególnie jeśli zęby już przed zabiegiem są nadwrażliwe na temperaturę. Warto poszukać przyczyny tego stanu (kwaśna lub bogata w cukry proste dieta, zaciskanie zębów, przeciążenia zębów) i popracować nad wyciszeniem tych dolegliwości nim poddamy zęby działaniu kolejnych środków chemicznych.

Prawidłowo przeprowadzone wybielanie nie powoduje uszkodzenia struktur zęba.

Aby utrzymać stały efekt wybielania – proces ten należy powtarzać nie częściej jednak niż raz na 6 miesięcy.