Diagnostyka stomatologiczna

Prawidłowa diagnostyka stomatologiczna i planowanie leczenia to klucz do sukcesu. Jak wyglądałoby budowanie drogi, domu czy konstruowanie nowego auta bez planu? A jak może powstać plan jeśli nie wiemy jaki jest obecny stan? 

Jama ustna to zbór złożonych elementów:

  • zębów
  • mięśni
  • stawów
  • przyzębia
  • dziąseł
  • układu nerwowego,

Tylko razem mogą prawidłowo funkcjonować i spełniać swoją rolę.

Zanim przystąpimy do leczenia potrzebujemy planu działania, a żeby taki stworzyć musimy mieć obraz tego co w tej chwili dzieje się w obrębie całego narządu żucia.

Pozwalają nam na to wstępne badania wyglądu i ruchomości zębów, stanu dziąseł, głębokości kieszonek dziąsłowych, stanu mięśni narządu żucia i stawów skroniowo-żuchwowych ( tu badanie manualne stawów skroniowo-żuchwowych i badanie urządzeniem T-scan), a także samopoczucia pacjenta jako właściciela i zawiadowcy tymi wszystkimi strukturami – bez względu na to czy zarządza nimi świadomie bądź nie..

Diagnostyka stomatologiczna
Zdjęcie cefalometryczne
100 pln
Komputerowe znieczulenie miejscowe
50 pln
Badanie tomograficzne pełne
300 PLN
Badanie tomograficzne jednego odcinka
150 pln
Wizualizacja planu leczenia DSD (Digital Smile Design) wax-up, mock-up
1500 - 2500 pln
Badanie T-scan i korekta zwarcia
400 - 600 pln
Badanie T-scan rozkład sił żucia
300 pln
Konsultacja specjalistyczna
150 pln
Punktowe zdjęcie rtg (rentgen)
40 pln
Pantomogram
100 pln
Modele ortodontyczne
150 pln
Modele diagnostyczne
120 pln
Przegląd stomatologiczny
100 pln

Zdjęcia rentgenowskie to dziś podstawa diagnozy stomatoloczinej- bez nich nie wiemy co dzieje się w środku zęba, co dzieje się w kości….

Pomiary łukiem twarzowym, artykulacja modeli – to możliwości przeniesienia położenia szczęk i zębów w odniesieniu do stawów skroniowo-żuchwowych poza jamą ustną pacjenta.

Dzięki dogłębnej analizie danych jesteśmy w stanie stworzyć i pokazać efekt leczenia – wax up, mock -up, wizualizacja w programie DSD.

Masz problem z uzębieniem? Daj Nam znać!