Chirurgia stomatologiczna Implanty Szczecin

Słowo chirurgos z greckiego oznacza rękodzieło. W stomatologii są to zabiegi usuwania zębów, usuwania zmian powstałych wokół korzeni zębów  tzw torbieli, resekcji czyli odcinania i usuwania wierzchołków korzeni zębów,  usuwania zmian w obrębie tkanek miękkich, to także korekta kształtu dziąsła, to zabiegi polegające na pokryciu płatem dziąsłowym odsłoniętych szyjek i korzeni zębów….

Również zabiegi z zakresu implantologii mieszczą się w tej grupie. Dzięki wszczepieniu tytanowej śruby w obrębie kości szczęk możliwa jest odbudowa pojedynczej korony zęba bez szlifowania okolicznych zdrowych zębów, odbudowa kilku zębów obok lub oddalonych od siebie a także kompleksowa rehabilitacja z odbudową wszystkich zębów na implantach wszczepionych w kości szczęk.

Dzięki implantom możliwa jest również znaczna poprawa retencji czyli utrzymania się na podłożu protez całkowitych. Dwa implanty wszczepione w obrębie kości żuchwy są dla wielu pacjentów, użytkujących protezy całkowite, zbawienne.

W naszym gabinecie mamy możliwość wspierać proces gojenia i regeneracji tkanek, po każdym zabiegu chirurgicznym, dzięki najnowszym odkryciom medycyny. Wirówka medyczna pozwala nam z własnej krwi pacjenta uzyskać preparaty bogate w komórki i białka wspomagające gojenie. Przychodzą tu z pomocą techniki A-PRF i I-PRF.